8 maja 2006 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu noszącej imię „Przyjaźni Narodów Świata” odbyła się impreza podsumowująca całoroczną pracę szkoły
W dniu tym zaprezentowano wiele ekspozycji. Były to:
grafiki uczniowskie „Mój szkolny kolega z Afryki”,
prace plastyczne związane z baśniami afrykańskimi i albumy, postery poświęcone Afryce wykonane przez uczniów,
„Wybitne osobowości z Czarnego Lądu”,
wystawka o misjach i akcjach charytatywnych,
„Święci Afryki”,
„ Sportowcy z Afryki”,
wystawka książek o Afryce.
Uczniowie obejrzeli pokaz mody afrykańskiej (przygotowany przez panią Sylwię Wojciechowską - Szul - "zebra"), taniec i piosenki, wysłuchali napisanych przez uczniów listów „Mój szkolny kolega z Afryki” i wywiadów z pisarzami, których twórczość związana jest z Czarnym Lądem (m.in. Sienkiewicz, Szklarski).
Bardzo ciekawym punktem Dni były spotkania z osobami, które wiele lat spędziły Afryce. Jednym z gości była misjonarka Siostra Monika ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Zaprosiliśmy również panią Grażynę de Bats-Zaucha – historyka, afrykanistkę i muzeologa, która przez 24 lata żyła w Afryce m,in na Komorach, w Gambii, Senegalu, Zambii, RPA, oraz pana Jerzego Marny-Janusz, który pracował w arabskiej części Afryki.Goście podzielili się swoimi wspomnieniami z pobytu w Afryce, opowiedzieli o swojej pracy, życiu codziennym, zwyczajach, które panują w krajach, które poznali, pokazali przedmioty codziennego użytku, stroje, instrumenty muzyczne. Szczególne poruszenie wywołały wspomnienia dotyczące roli i znaczenia kobiet – dziewczynki były oburzone, przeciwnie jak chłopcy.